Droga do sukcesu!
O projekcie
Projekt – Droga do sukcesu!
Rzeszów, 01.04.2014
Informujemy, iż od 01.04.2014 do 30.06.2015 AMD Group Michał Drymajło realizuje projekt pt. „Droga do sukcesu!” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Priorytet VIII. Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1. Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013).
W ramach udziału w Projekcie, uczestnicy otrzymają wsparcie w postaci:
a) szkoleń zawodowych prowadzonych przez doświadczonych trenerów i instruktorów
w zakresie:
- prawa jazdy kategorii C z kursem kwalifikacji wstępnej (przyspieszonej) uprawniającej do przewozu rzeczy – 8 grup, średnio po 10 osób
- prawa jazdy kategorii CE - 4 grupy, średnio po 10 osób
- prawa jazdy kategorii D z kursem kwalifikacji wstępnej (przyspieszonej) uprawniającej do przewozu osób - 4 grupy, średnio po 10 osób
- przewóz rzeczy niebezpiecznych (ADR) - 2 grupy, średnio po 10 osób
b) badania lekarskiego (nie dotyczy kursu „przewóz rzeczy niebezpiecznych”)
c) materiałów szkoleniowych,
d) egzaminu (pierwsze podejście) w przypadku egzaminu na prawo jazdy, kursu kwalifikacji wstępnej oraz kursu na przewóz rzeczy niebezpiecznych.
Jedna osoba może wziąć udział tylko w jednym z ww. rodzajów szkoleń. Wyjątek stanowi kurs – „przewóz rzeczy niebezpiecznych” w którym mogą wziąć udział uczestnicy szkolenia kategorii C+kwalifikacja wstępna oraz CE (zakłada się iż 50% uczestników szkolenia przewóz rzeczy niebezpiecznych będą stanowili uczestnicy ww. kategorii).
Szkoleniami w ramach projektu „Droga do sukcesu!”, objęci zostaną pracownicy 50-ciu MMŚP posiadających jednostkę organizacyjną na terenie woj. podkarpackiego oraz ich 170 pracowników pracujących na terenie województwa podkarpackiego. Projekt skierowany jest wyłącznie do przedsiębiorstw i ich pracowników funkcjonujących w sektorze transportu i gospodarki magazynowej. Zakłada się, iż w projekcie weźmie udział: 4 kobiety i 166 mężczyzn. W pierwszej kolejności do projektu kwalifikowane będą: kobiety, pracownicy o niskich kwalifikacjach, osoby zatrudnione w mikro i małych przedsiębiorstwach, oraz pracownicy firm działających krócej niż dwa lata.